Obec Dubové pri Turčianskych Tepliciach

     

 

   

Menu

Ako sa na Dubovom sánkovalo...

 

História obce

Obecný úrad

 - Úradné hodiny

 - Obecné zastupiteľstvo

 - Legislatíva

 

Kultúra

  - Divadelný súbor

  - Dychová hudba

  - Moderná kapela

  - Folklórny súbor

  - Spevácka skupina

 

Šport

 

Školstvo

  - Materská škola

  - Základná škola

 

Iné organizácie

 - SČK

 - Hasičský zbor

 - Poľovnícke združenie

 

Foto Galéria

 - rok 2005

 - rok 2006

 - rok 2007

 

Kontakt

 

   Po roku opäť na kopci
V predposlednú januárovú sobotu sa zišli na dubovskom dedinskom kopci deti všetkých vekových kategórií spolu s rodičmi a ostanými dedinčanmi, aby opäť po roku oprášili sane, prebudili svojho športového ducha, prejavili zdravú rivalitu a zasúťažili si o pekné ceny. Počasie akcii prialo, snehu bolo dosť, teplota siahala pod nulu, ale ani mráz neodradil chtivých sánkarov, a tak sa mohol uskutočniť ôsmy ročník sánkarských pretekov, ktoré sa stávajú na Dubovom už akousi tradíciou. Pretekári si mohli zmerať sily v niekoľkých kategóriách – „sánky - mladší jednotlivci“, „sánky - starší jednotlivci“, „sánky - zmiešané družstvá“, „sánky - rodiny“ a nakoniec kategória „boby“.


Nezabudlo sa ani na rodičov
Tesne pred pol druhou organizátori odštartovali prvého súťažiaceho, za ktorým nasledovali ďalší a ďalší... O bezproblémový priebeh celého dňa sa postarali hlavní organizátori – Komisia kultúry, športu, mládeže pri Obecnom zastupiteľstve a Obecný úrad. Samozrejme, nezabudli ani na rodičov a fanúšikov, ktorí prišli podporiť svoje ratolesti. Keďže mráz je veľký nepriateľ človeka a určite nebolo jednoduché stáť niekoľko hodín v takom chladnom počasí, kto chcel, mohol sa zohriať a rozprúdiť si krv teplým čajom alebo vareným vínom. Atmosféra bola naozaj skvelá, súťažiaci bojovali zo všetkých síl o najlepší čas, diváci tlieskali a povzbudzovali...
 

Nie je dôležité vyhrať, ale...
Avšak víťaz môže byť len jeden. Po príchode posledného súťažiaceho do cieľa, neostávalo nič iné len vyhlásiť výsledky tohtoročných sánkarských pretekov. V kategórii “sánky – mladší jednotlivci“ zvíťazil Jakub Koša, medzi staršími jednotlivcami dosiahol najrýchlejší čas Peter Vereš. Najrýchlejším kolektívom boli bratia Kučerovci so súrodencami Verešovcami, ale zahanbiť sa nenechali ani rodiny, medzi ktorými si prvenstvo „vysánkovala“ rodina Lettrichová. V kategórii „boby“ sa pobili o víťazstvo len traja súťažiaci, a tak neodišiel ani jeden z nich naprázdno, no prvé miesto sa tento rok ušlo Patrikovi Bartalskému.
Aj v tomto prípade určite platilo, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Každý, kto prišiel určite neľutoval. Bol to príjemne strávený slnečný a športový deň plný zdravého súťaženia a zábavy v spoločnosti priateľov a „našich najmenších“.
 
 

                                                                                                             

                                                                        Ľubomíra Lettrichová
 

(foto autor - na obrázku starosta obce Ing. Ľubomír Lettrich s členom komisie Jánom Murčekom pri odovzdávaní cien)
 

  

Počasie:

  Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Doprava:

   Vyhľadanie spoja

www.ZSR.sk

www.SAD.sk

Komunikácia

  Vyhľadanie čísla

Hľadanie PSČ:

 

   Vyhľadanie PSČ