Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DubovéHľadať
 
 

Červený kríž

Miestny Červený kríž Dubové

3.5.2013 došlo v Miestnom ČK k výmene výboru.

V prvom rade treba poďakovať starému výboru a hlavne bývalej predsedníčke Mgr. Janke Lettrichovej za dlhé roky strávené v tejto funkcii.
Novému výboru želam veľa trpezlivosti, kopec dobrých nápadov a chuti ich realizovať.


Nový výbor: Predseda – Rakytová Martina
Podpredseda- Verešová Oľga
Tajomníčka – Kútniková Zuzana
Pokladník – Rakytová Jozefína
Hospodár – Boďová Viera
Členky výboru - Oľga Makošová
                         Alena Boďová

_______________________________________________________________________


Niečo o našej činnosti:


V rámci spolupráce s tunajším Klubom dôchodcom sa v našej obci konala zdravotná prednáška o pohybovom ústrojenstve. Dúfam, že spolupráca s klubom sa aj naďalej bude rozvíjať.
  Miestny ČK sa v mesiaci jún zapojil do celoslovenskej verejnej zbierky pod názvom Aj málo je veľa. Týmto by som sa chcela poďakovať všetkým obyvateľom, ktorí sa do nej zapojili.
  Koncom septembra chceme zorganizovať v našej obci mobilný odber krvi v spolupráci s okolitými obcami a s mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby SR. Aby sa tento odber mohol uskutočniť musí byť splnený limit minimálne 20 darcov krvi. Ak ste si nie istý, či môžete darovať krv alebo akékoľvek bližšie informácie o darovaní nájdete na www.ntssr.sk/otázky a odpovede. Prípadní záujemci sa môžu hlásiť u predsedníčky MČK Dubové Martiny Rakytovej. Termín odberu upresníme v miestnom rozhlase alebo na internetovej stránke obce.
 

                                                                                                                        M.Rakytová


 

Z histórie

Začiatky činnosti Červeného kríža ako dobrovoľnej organizácie v obci siahajú do roku 1957. Predsedníčkou ZO bola Mária Danišová. V tom čase mala organizácia 30 členov. V prvých rokoch  bolo úlohou ČK v obci šíriť zdravotnú osvetu, dbať o hygienu a čistotu studní a verejných priestranstiev, získavať darcov krvi a pomáhať zdravotníckym pracovníkom pri ich práci.

V období ČSSR získala organizácia pod vedením predsedníčky Viery Boďovej a neskôr Eleny Kmeťovej niekoľko významných ocenení za svoju usilovnú prácu:

1984 – čestný titul ZO ČSČK II. stupňa

1985 – diplom Za rozvoj bezpríspevkového darcovstva krvi

1987 – čestný titul ZO ČSČK I. stupňa


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka