Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DubovéHľadať
 
 

Daruj 2% pre materskú skôlku DubovéVytlačiť
 

2% z daní pre MŠ Dubové
Milí rodičia a priatelia našej materskej školy, prosíme Vás, darujte 2% z Vašej odvedenej dane z príjmu, deťom našej materskej školy.

Vyplnené tlačivo (potvrdené zamestnávateľom) môžete priniesť do MŠ a my ho doručíme na príslušný daňový úrad. Svojim darom pomôžete zlepšiť, skvalitniť a spestriť život vašich – našich detí v škôlke.

ZA VAŠE 2% VÁM ZA VŠETKY DETI V MŠ Dubové VOPRED ĎAKUJEME ;-)

Ak využijete toto svoje právo, 2% z dane z Vášho príjmu neskončia v štátnom rozpočte, ale môžu byť použité pre rozvoj Vašich detí. Neplatíte nič, iba rozhodujete, či 2% z Vašich daní dostane štát alebo Vaše deti.

Ako poukázať 2% z daní

Pracovali ste ako dobrovoľník?
Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2018, máte možnosť venovať 3% z dane - požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.
Dôležité termíny:

•    do 31. marca 2019 - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
•    do 30. apríla 2019 - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)


Popis krokov pre venovanie 2% z dane
Zamestnanci:
1.    Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane (súbor 2).
2.    Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane (súbor 1). Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
3.    Najneskôr do 30. apríla 2019 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Údaje potrebné vypísať:

IČO: 173196172791                           Právna forma: občianske združenie

Názov: SRRZ-RZ pri Materskej škole

Sídlo - ulica: Dubové                       Súpisné/orientačné číslo: 51

PSČ: 03823                                        Obec: DUBOVÉ

1. Tlačivo na vyplnenie pre darovanie 2% MŠ - VYPISUJE A PODPISUJE OSOBA, ktorá chce darovať 2% - Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % alebo 3 % zaplatenej dane fyzickej osoby.pdf Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % alebo 3 % zaplatenej dane fyzickej osoby.pdf (62.6 kB)
2.Tlačivo na vyplnenie pre zamestnávateľa ktorého požiada zamestnanec na darovať 2% MŠ (vypisuje zamestnávateľ zamestnancovi) - Potvrdenie o zaplatení dane z prijmov zo závislej čínnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy vo výške  2% alebo 3% zaplatenej dane fyzickej osoby.pdf Potvrdenie o zaplatení dane z prijmov zo závislej čínnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy vo výške 2% alebo 3% zaplatenej dane fyzickej osoby.pdf (35.8 kB)

 
 

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek

webygroup
ÚvodÚvodná stránka