Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DubovéHľadať
 
 

TJ Družstevník Dubové

fot_druz_1950.jpgZačiatky futbalu nájdeme v polovici 30. rokov minulého storočia, keď prichádzali na blízky majer Požehy tráviť prázdniny synovia prenájomcu majera. Chlapci priniesli futbalovú loptu, s ktorou sa z dlhej chvíle hrali na okolitých pasienkoch so synmi deputátnikov. O tom, že sa na Požehoch hrá futbal sa dozvedeli dubovskí chlapci veľmi rýchlo. Tak sa stalo, že nedeľu čo nedeľu putovali chlapci z dediny na Požehy. Tu sa prvýkrát stretli so skutočnou loptou, s ktorou sa hrali od obeda do večera. Futbal sa hral aj v dedine – po dvoroch, po záhradách a na lúkach pri pasení kráv s obyčajnými loptami, alebo len s handrákmi.

IMG_0008_10.jpg            V prvej polovici 40. rokov, počas druhej svetovej vojny, nastupovali do škôl ďalší študenti, ktorí sa s futbalom stretávali aj v školách a chceli jeho úroveň zvýšiť aj vo vlastnej dedine. V druhej polovici 40. rokov, teda po vojne, sa rady študentov rozrástli. Venovali sa viac futbalu, a tak zvyšovali kvalitu tejto hry.

Aj keď futbalová jedenástka nebola registrovaná, hralo sa teda len mimo súťaž. Bola to jedenástka kvalitná, pretože v nej hrali aj prizvaní futbalisti z Martina. Hralo sa s veľkým záujmom a zanietením.

            Pre dubovský futbal sú dôležité roky 1952 – 53. V roku 1952 dostali futbalisti nové ihrisko na lúkach pri rieke Turiec. V roku 1953 sa zakladá prvá telovýchovná organizácia – SOKOL Dubové. Futbalový oddiel bol zaregistrovaný a začal hrať v najnižšej 3. triede. Za celé obdobie od vzniku až doteraz sa vystriedalo veľa kvalitných  i menej kvalitných hráčov. Postupne si vybojovali nielen druhú, ale aj prvú B triedu, pre ktorú už staré ihrisko nevyhovovalo. Bolo treba nové, o ktorom sa začalo uvažovať v roku 1971.

otv_sport_arealu.jpgV roku 1977 bolo odovzdané do užívania nielen ihrisko, ale celý areál aj so sociálnym zariadením. Jeho hodnota v tej dobe bola 1,5 milióna Kčs a bolo postavené v akcii „Z“. Treba poďakovať vtedajším funkcionárom MNV, už nebohým Pavlovi Hullovi a Slavomilovi Lettrichovi ako aj vtedajším členom výboru TJ Ing. Ľubomírovi Lettrichovi, Miroslavovi Lettrichovi, Jánovi Lettrichovi, Štefanovi Mihálkovi, Jozefovi Benákovi, Stanislavovi Kučerovi a nebohým Milanovi Ličkovi a Jánovi Virteľovi a v neposlednom rade aj všetkým občanom obce, ktorí priložili ruku k dielu svojou dobrovoľnou prácou.

IMG_0036.jpg            Staršia futbalová generácia rada spomína na futbalistov – vlastných odchovancov – Jozefa Lettrich (Pavleje), bratov Kmeťovcov, Jána Lettricha (Babašteje), Mira Lettricha (Babašteje) aj iných, ktorí tu dlhé roky hrali ako Ján Baran či Michal Belák. Z mladšej generácie Miroslav Vereš (hrajúci tréner), Ján Jadroň, či stále aktívne hrajúci Vladimír Virteľ a Peter Plica, ale aj mnoho iných.

            Verím, že tak ako uplynulých 30 rokov, tak aj ďalšie roky prinesú veľa dobrých futbalových zápasov a veľa pekných gólov.

Na záver, hráčom želám veľa športových úspechov, nielen dnes, ale počas celej sezóny a fanúšikom veľa potešenia z futbalu.  

 

                                                                      Ing. Ľubomír Lettrich

                                                                          starosta obce

 


 

HISTÓRIA TJ DRUŽSTEVNÍK DUBOVÉ VO FOTOGRAFIÁCH /pripravil Dušan Vereš, úprava fotografií Peter Lettrich/

bez názvu
Stojaci z ľava Hulla J., Lettrich M., Šošovička J.

Stojaci z ľava Hulla J., Lettrich M., Šošovička J., Lettrich J., Štálik D., Vereš S., kľaciaci: Makoš E. Koša Ľ, Jakubec M., Boďa K.,

bez názvu
bez názvu

 
 
Stojaci z ľava: Jozef Lettrich, Ján Bačiak, Michal

Stojaci z ľava: Jozef Lettrich, Ján Bačiak, Michal Majer, Ľudovít Cibuľka, Jozef Kučera, Miloslav Makoš, Stanislav Lettrich, Ján Hrivnák,

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
z ľava: Ladislav Ličko, Zoltán Agricola, Stanislav

z ľava: Ladislav Ličko, Zoltán Agricola, Stanislav Lettrich, Michal Majer, Michal Lettrich, Ján Hrivnák, Miloslav Makoš kľačiaci z ľava: Milan Boďa, Štefan Simonides, Eduard Agricola, Ján Kmeť

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
Futbalove mužstvo Družstevník Dubové - dospelí 199

Futbalove mužstvo Družstevník Dubové - dospelí 1992

bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
D. Povážan, M. Štanceľ, V. Hrivnák, Ing. D. Kmeť,

D. Povážan, M. Štanceľ, V. Hrivnák, Ing. D. Kmeť, J. Hrivnák, Ing. J. Slivka, J. Lettrich, J. Lettrich 3, Ľ. Lettrich, M. Zbyňovec, M. Rišiaň, V. Lettrich, M.Hulla, S. Kmeť, D.Vereš.

bez názvu

 
 

 
Položky 1-40 z 81

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka