Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DubovéHľadať
 
 

Výročná správa

Výročná správa činnosti MS ČK Dubové za r. 2017-2018


   MS ČK mal k 31.12.2018 počet členov 78. Priemer vekovej hranice členskej základne je 60 rokov. Jednou z hlavných úloh je znížiť vekový priemer. K roku 2019 sme získali nových 3 členov.

Náš spolok absolvoval veľa milých okamihov.
   V rámci spolupráce s materskou a základnou školou máme pekné spomienky. Na jar a Vianoce sa s deťmi stretávame na tvorivých dielňach. Výtvormi si deti pripomenú blížiace sa sviatky, tie pripomenieme aj zamestnancom OÚ. Už druhý rok so žiakmi ZŠ prespíme v škole – akcia pod názvom Čarodejná noc. V daný deň deti odídu domov po družine a vrátia sa do nej o 18.00 hod v rôznych strašidelných – rozprávkových kostýmoch. Počas večera zažijeme veľa srandy, súťaží a dobrého občerstvenia , za čo ďakujeme rodičom detí. Do tejto akcie sa zapoja pani učiteľky, pani kuchárky a pani vychovávateľka. Cez celý školský rok sa deťom v škole, za pomoci pani vychovávateľky, venuje v zdravotnom krúžku pani Silvia Košová. Krúžok je raz za mesiac a žiaci sa na ňom naučia základy prvej pomoci a zdravého životného štýlu. Krúžok v danom školskom roku sa ukončí športovo-zdravotným popoludním, kde sú žiakom odovzdané odmeny za ich výkony. Naposledy sme im odovzdali knihy a uteráčiky s iniciálmi každého žiaka. O činnosti a histórii ČK v našej obci bola v škole porozprávať pani Viera Boďová od slatiny. Minulý rok zavítal medzi žiakov našej školy pán Marcel Štefánik – pracovník s mládežou ČK priamo z ústredia ČK v Ženeve. Ten si pripravil pre žiakov video, ktorým bližšie vysvetlil princípy ČK.
   Podarilo sa nám potešiť nielen naše deti , ale aj deti z detského domova v Martine vyzbieraným oblečením.
   Ako každý rok aj minulý sme sa podieľali na príprave posedenia pre dôchodcov v spolupráci s obecným úradom.
Nejde zabudnúť na našich členov, ktorí navštevujú chorých alebo týmto občanom pomáhajú v rámci možností svojho voľného času.
    Za tieto krásne zážitky, ktoré si deti budú dlho pamätať a tešiť sa na nové treba poďakovať celej ZŠsMŠ, pani vychovávateľke Gabike Húsovej, pani kuchárkam, pani Silvii Košovej, OÚ Dubové za finančnú podporu, pani Anne Danišovej a všetkým, ktorí nám pomáhali vyčariť úsmev na detskej tvári. Bez ich pomoci by to nešlo. Ďakujeme aj firme VaHoPe sro. so sídlom v Martine za sponzorský dar v podobe detských kníh, omaľovániek, pasteliek a pexes.
Som rada, že aj v dnešnej dobe platí výrok zakladateľa ČK Henryho Dunanta:
,,Každý môže v rámci svojich možností a schopností urobiť niečo pre to, aby pomohol dobrej veci a urobiť tento svet lepším.,,


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka